Kraków, ul. Józefa Kałuży 1,  Godziny przyjęć: pn.-pt. 10.00-20.00
SportoKlinik

Blog

DFO – dystalna osteotomia kości udowej

DFO (distal femoral osteotomy) jest osteotomią polegająca na przecięciu kości udowej wraz z korekcją jej ustawienia. Osteotomia kości udowej jest często wykonywana u pacjentów z koślawością stawów kolanowych. Celem zabiegu operacyjnego jest przywrócenie prawidłowej liniowości kończyny dolnej oraz poprawa dystrybucji obciążeń w stawie kolanowym.

Czytaj więcej

Sporty rzutne – najczęstsze kontuzje

Trenowanie sportów rzutnych, np. rzutu oszczepem, wymaga dobrej stabilizacji obręczy barkowej. Potrzebna jest odpowiednia stabilizacja łopatki oraz prawidłowe ustawienie głowy kości ramiennej w panewce łopatki.

Czytaj więcej

Crossfit – najczęstsze kontuzje

Crossfit jest uważny za bardzo kontuzjogenną dyscyplinę sportu. Jednocześnie bardzo wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z crossfitem i pewnie zastanawia się czy ta forma aktywności będzie odpowiednia dla aktualnego stanu zdrowia ich stawów i mięśni.

Czytaj więcej

Pływanie – czy zawsze jest zdrowe?

Pływanie uważane jest za bezpieczną dla stawów dyscyplinę sportu. Podczas pływania nie ma osiowego obciążenia stawów ciężarem ciała, dlatego w przypadku choroby zwyrodnieniowej aktywność ta jest zalecana pacjentom przez ortopedów i fizjoterapeutów.

Czytaj więcej

Niestabilność stawu ramiennego – leczenie

Niestabilność stawu ramiennego jest częstym powikłaniem zwichnięcia barku. Ze względu na budowę anatomiczną stawu ramiennego, tj. głowa o dużej powierzchni i relatywnie niewielka i płytka panewka łopatki, staw ramienny jest bardzo podatny na zwichnięcia.

Czytaj więcej

Wspinaczka górska – najczęstsze kontuzje

Aby trenować wspinaczkę i zachować zdrowie stawów oraz mięśni należy dbać o odpowiedni zakres ruchomości kręgosłupa, stabilność stawu ramiennego oraz odpowiednią siłę kończyny górnej.

Czytaj więcej

SPORTOKLINIK i ultramaratończyk MARCIN ŚWIERC o powrocie do sportu czyli Back In Action!

 

Czytaj więcej

Sportoklinik – Marcin Świerc

Marcin Świerc o powrocie do sportu po kontuzji!

Czytaj więcej

Zespół bolesnego barku – jakie przyczyny

Zespól bolesnego barku nie jest jednym konkretnym schorzeniem. Bolesny bark obejmuje wiele zbliżonych do siebie objawów, które mogą pochodzić z kilku różnych struktur obręczy barkowej.

Czytaj więcej

ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO OCZAMI PACJENTA

O upadaniu i wstawaniu czyli 4 lekcje odporności psychicznej. Chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami z rehabilitacji po drugiej endoprotezie stawu biodrowego. Operacje prowadził dr. Tomasz Sorysz i właśnie doktorowi zawdzięczam w dużej mierze powrót do mojej górskiej pasji. Jednak po kolei, historia była taka: Początek marca. Jestem parę godzin po operacji – właśnie mi wstawioną […]

Czytaj więcej
SportoKlinik

Partnerzy