Kraków, ul. Kielecka 2      Godziny przyjęć: pn.-pt. 10.00-20.00
SportoKlinik

Usługi

RehabilitacjaRehabilitacja

SPORTOKLINIK zajmuje się leczeniem rehabilitacyjnym pacjentów z dolelgliwościami ze strony narządu ruchu. Leczeniem obejmujemy pacjentów po leczeniu operacyjnym, po urazach oraz objawami przewlekłych stanów zapalnych. Dużą częścią rehabilitacji są zmiany zwyrodnieniowe, które w początkowym okresie mogą być skutecznie leczone rehabilitacyjnie.

Rehabilitacja w naszym ośrodku to oferta skierowana zarówno do pacjentów po zabiegu operacyjnym, jak też osób ze schorzeniami nie wymagającymi tej formy leczenia, a więc po urazach i przeciążeniach sportowych, a także cierpiących z powodu wady postawy. Celem naszych działań jest zapewnienie pacjentom optymalnych warunków powrotu do zdrowia – przywrócenia dawnej sprawności ruchowej i aktywności sprzed urazu w bezpieczny sposób.

Wszystkim naszym pacjentom gwarantujemy indywidualną opiekę terapeuty. Specjalista przygotuje harmonogram ćwiczeń zaplanowany w sposób pozwalający osiągnąć najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Podczas rehabilitacji umożliwiamy kontakt z lekarzem, który przeprowadził zabieg. Dzięki tym konsultacjom i współpracy pacjenta, rehabilitanta i lekarza ortopedyrehabilitacja w ośrodku w Krakowie jest niezwykle skuteczna.

Rehabilitacja w Sportoklinik prowadzona jest przez specjalistów stale podnoszących swoje kwalifikacje zawodowe. Dzięki temu możemy zaoferować naszym pacjentom sprawdzone i najbardziej efektywne metody terapii.

Activus

 

 

Activus Rehabilitacja to zespół doświadczonych fizjoterapeutów i masażystów. Prowadzimy szeroki zakres usług rehabilitacyjnych w oparciu o różnorodne formy terapii manualnej, a także fizykoterapię i masaż.

Specjalizujemy się w rehabilitacji ortopedycznej przedoperacyjnej i pooperacyjnej
oraz leczeniu urazów sportowych. Kompleksowo zajmujemy się dysfunkcjami stawu kolanowego (stany po rekonstrukcji więzadła krzyżowego, łąkotki, osteotomia, bóle kolan).

Mamy duże doświadczenie w pracy z pacjentami zmagającymi się z problemami pulmonologicznymi.  Oferujemy m.in. rehabilitację po zabiegach operacyjnych. Stosujemy techniki fonacyjno-oddechowo-artykulacyjne. Wykonujemy również masaże (masaż klasyczny, poprzeczny, tkanek głębokich, funkcyjny, sportowy).

Dobór technik i zabiegów rehabilitacyjnych, dostosowujemy indywidualnie do potrzeb pacjenta (terapia manualna, PNF, Mc Kenzie, terapia NAP – nerwowo-mięśniowa
i szkieletowa plastyczność, wspomagany taping).

Na co dzień współpracujemy z kadrą wysoko wykwalifikowanych specjalistów ortopedów
i rehabilitacji medycznej, z których doświadczenia korzysta również wielu naszych pacjentów.