Terapia PRP wykorzystuje tzw. czynniki wzrostu – naturalne białka stymulujące procesy naprawcze tkanek. Czynniki wzrostu zawarte są w koncentracie płytek pozyskiwanym z własnej krwi pacjenta.
Czytaj więcejWięzadło krzyżowe przednie to najczęściej uszkadzana struktura wewnątrz kolana. ACL odpowiada głównie za stabilizację kolana, dlatego jego nieleczona kontuzja ogranicza sprawność kończyny
Czytaj więcejŚcięgno Achillesa jest nazywane inaczej ścięgnem piętowym lub ścięgnem mięśnia trójgłowego łydki, a potocznie najsilniejszym ścięgnem w naszym ciele. W grupie ryzyka wystąpienia urazu tego ścięgna znajdują się sportowcy oraz mężczyźni po 40. roku życia, którzy gwałtownie zwiększyli swoją aktywność.
Czytaj więcejSytuacji, kiedy trzeba skorzystać z rehabilitacji jest całkiem sporo. Czym kierować się przy wyborze rehabilitanta? Dowiedz się więcej!
Czytaj więcejOstroga piętowa, czyli entezopatia przyczepu rozcięgna podeszwowego to przewlekły stan zapalny na podeszwowej powierzchni stopy albo w tylnej części kości piętowej.
Czytaj więcejCharakterystycznym objawem uszkodzenia łąkotki jest ostry i nagle pojawiający się ból w kolanie, nasilony podczas klękania i chodzenia. Dowiedz się więcej!
Czytaj więcejRegularne uprawianie sportu bardzo często wiąże się z różnego rodzaju kontuzjami. Do jednych z najczęściej występujących należy skręcenie stawu skokowego potocznie zwane skręceniem kostki.
Czytaj więcejChoroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego wiąże się nie tylko z dolegliwościami bólowymi, ale również ogranicza sprawność ruchową pacjenta.
Czytaj więcej