Centrum ortopedii o traumatologii sportowej w Krakowie

SPORTOKLINIK oferuje najwyższy poziom profesjonalizmu i kompetencji zawodowych w zakresie diagnostyki i leczenia urazów sportowych.

Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest oddany zapewnieniu najlepszej możliwej opieki dla naszych pacjentów. Oferujemy kompleksowe usługi ortopedyczne, nowoczesne metody leczenia urazów sportowych oraz kompleksową rehabilitację po urazach i trening motoryczny. Dzięki naszemu spersonalizowanemu podejściu gwarantujemy, że otrzymasz potrzebne wsparcie.

Oferujemy również kompleksowe programy rehabilitacyjne, które pomogą zapobiec przyszłym urazom.

Konsultacja ortopedyczna

Przeprowadzenie badania ortopedycznego zazwyczaj wystarcza, aby lekarz zdiagnozował uszkodzony staw lub kość. Dla potwierdzenia swoich przypuszczeń i w celu zaplanowania najlepszej w konkretnym przypadku terapii, zleca dodatkowo wykonanie badań obrazowych. Najczęściej jest to zdjęcie rentgenowskie (RTG), USG ortopedyczne a jeśli doszło również do urazu głowy, wykonywana jest dodatkowo tomografia komputerowa.

Lekarz medycyny sportowej kraków

Lekarz sportowy zajmuje się w głównej mierze wydawaniem kwalifikacji do uprawiania określonych dyscyplin sportowych i opinii wykluczających ewentualne przeciwwskazania zdrowotne dla konkretnych aktywności. Do jego zadań należy także wykonywanie późniejszych okresowych badań kontrolnych, dzięki którym specjalista może wykryć zmiany zachodzące w organizmie chorego zajmującego się konkretną dyscypliną sportową. Trzeba jednak zaznaczyć, że lekarz sportowy stanowi fachowe wsparcie dla osób zajmujących się aktywnością fizyczną. Może on doradzić jak uniknąć kontuzji i urazów, w jaki sposób zaplanować dietę zależnie od zapotrzebowania na składniki odżywcze czy spożycie energii, a w razie wystąpienia kontuzji – wskazać najlepsze metody leczenia, które pozwolą skrócić czas powrotu do dawnej aktywności.

Lekarze medycyny sportowej zajmują się również wykrywaniem niedozwolonych w sporcie substancji wspomagających, a tym samym przyczynia się do wyeliminowania dopingu i przeciwdziała temu zjawisku.

Rehabilitacja

Centrum medyczne Sportoklinik oferuje zabiegi rehabilitacyjne zarówno do pacjentom po zabiegu operacyjnym, jak też osób ze schorzeniami nie wymagającymi tej formy leczenia, a więc po urazach i przeciążeniach sportowych, a także cierpiących z powodu wady postawy. Celem naszych działań jest zapewnienie pacjentom optymalnych warunków powrotu do zdrowia – przywrócenia dawnej sprawności ruchowej i aktywności sprzed urazu w bezpieczny sposób.

Centrum medyczne Sportoklinik gwarantuje indywidualną opiekę terapeuty. Specjalista przygotuje harmonogram ćwiczeń zaplanowany w sposób pozwalający osiągnąć najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Podczas rehabilitacji umożliwiamy kontakt z lekarzem, który przeprowadził zabieg. Dzięki konsultacji i współpracy pacjenta, rehabilitanta i lekarza ortopedy, rehabilitacja w ośrodku w Krakowie jest niezwykle skuteczna.

Medyczny trening personalny

Medyczny trening personalny polega na wykonywaniu specjalnie dobranych ćwiczeń torujących prawidłowe wzorce funkcjonalne. Trening układany jest przez doświadczonego instruktora z kwalifikacjami medycznego trenera personalnego. Trener posiada szeroką wiedzę w zakresie anatomii, biomechaniki oraz najczęstszych schorzeń i urazów narządu ruchu. Medyczny trener ściśle współpracuje z fizjoterapeutami, co umożliwia mu precyzyjną modyfikację ćwiczeń z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań zdrowotnych pacjenta.

Medyczny trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny bardzo często stanowi uzupełnienie fizjoterapii. Każdy pacjent, który uprawia sport i chce bezpiecznie wrócić do uprawiania ulubionej dyscypliny, powinien choć jeden raz odbyć trening pod okiem trenera medycznego.

Centrum medyczne Sportoklinik

Sportoklinik zapewnia najnowsze procedury medyczne w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji. Do popularnych usług należą badania USG kolana, barku i stawu skokowego. Nasza klinika oferuje również leczenie chirurgiczne i różne nieinwazyjne metody leczenia narządu ruchu.