Mgr fizjoterapii Collegium Medicum UJ oraz certyfikowany terapeuta manualny MT I. Specjalizacje, którą ukończył bazuje na standardach Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT). Zajmuje się leczeniem dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego w oparciu o wnikliwy wywiad, badanie manualne i biopsychospłeczny model myślenia.

W pracy skupia się na odnalezieniu pierwotnej przyczyny dolegliwości, w celu indywidualnego doboru zadań terapeutycznych i zaprojektowaniu terapii opartej na aktywnym udziale pacjenta w procesie rehabilitacji. Taki model fizjoterapii prowadzi do rzeczywistego rozwiązania problemu i wyposaża pacjentów w adekwatne narzędzia profilaktyczne.

Obecnie współpracuje z czołowymi zawodnikami polskiego triathlonu (top 10 w Polsce), najlepszymi zawodnikami polskiej lekkiej atletyki (medaliści mistrzostw Polski i świata – Londyn 2017), polskimi olimpijczykami (Vancouver 2010, Soczi 2014, Pjongczang 2018) i medalistami mistrzostw świata w biegach narciarskich (Falun 2015), medalistami Mistrzostw Polski w biegach na orientację oraz najlepszymi zawodnikami w Polsce i Europie w biegach przeszkodowych OCR. Sam jest dwukrotnym medalistą akademickich mistrzostw Polski w biegach sprinterskich.
Obecnie głównym kierunkiem zainteresowań jest trening stabilizacji oraz medyczny trening terapeutyczny.

 

Umów wizytę

https://sportoklinik.pl/
 
pon.
2024-04-22
wt.
2024-04-23
śr.
2024-04-24
czw.
2024-04-25
pt.
2024-04-26
sob.
2024-04-27
niedz.
2024-04-28

 

Doświadczenie:

2016-2021: Fizjoterapeuta w prywatnym gabinecie DOTFIZJO

Od 2019: Asystent na kursach stabilizacji oraz terapii manualnej wg międzynarodowych standardów IFOMPT (Prowadzący: Instruktor MT e.V. IFK, PT/OMT Stanisław Legocki)

2018: Fizjoterapeuta drużyny rugbystów Juvenii Kraków

2015-2017: Fizjoterapeuta i trener medyczny w studio treningu personalnego All For Body

2014-2015: Staż na stanowisku fizjoterapeuty Sekcji Piłki Siatkowej w Towarzystwie Sportowym Wisła Kraków Siatkowej (w tym pierwszoligowej drużyny siatkarek w sezonie 2013-2014)

2014-2015: Zapoznanie studentów drugiego roku fizjoterapii z praktycznymi aspektami  pracy fizjoterapeuty podczas zajęć z odnowy biologicznej

2008-2015: Wolontariat w Katolickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Niepełnosprawnych Ruchowo „Cyrenejczyk”

2013-2015: Działalność w Studenckim Kole Naukowym Fizjoterapii i Neurorehabilitacji (realizacja prac naukowych, prace organizacyjne w trakcie Konferencji Jagiellońskiej Wiosny Fizjoterapii, uczestnictwo w warsztatach fizjoterapeutycznych)

2010-2015: członek sekcji lekkiej atletyki i piłki nożnej AZS CMUJ

2013-2015: członek zarządu KU AZS CMUJ (organizacja imprez sportowych i promocja kultury fizycznej wśród studentów)

2008-2011: piłkarz klubu KS Smoczanka

Konferencje:

2021: Prelegent podczas VII konferencji terapeutów manualnych NOMPT PL. Temat wykładu: „Trening medyczny obręczy barkowej – techniki mobilizacyjne i zadania stabilizacyjne”.

2020: VI konferencja terapeutów manualnych NOMPT PL: Interdyscyplinarna diagnostyka i terapia skolioz w teorii i praktyce

2019: asysta podczas warsztatów w trakcie konferencji International Medical Students Conference Cracow 2019

2018: Konferencja Stowarzyszenia Terapeutów Manualnych NOMPT PL pracujących według standardów IFOMPT

2017: Konferencja International Fascia&Mobility Summit

2015: Uczestnictwo w sympozjum „Medicina Sportiva Practica 2015”

2012-2013: Uczestnictwo w konferencji naukowo – szkoleniowej Jagiellońska Wiosna Fizjoterapii

Ukończone kursy:

2021: szkolenie „Kręgosłup – powiązania strukturalno trzewne” (Prowadzący: dr n. med. Michał Rżany D.O.)

2021: Terapia Manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT – Kurs rozbudowujący [MT II] – Moduł III: Dysfunkcje kompleksu miedniczno-udowego i kończyny dolnej.
(Prowadzący: Instruktor MT e.V. IFK, PT/OMT Stanisław Legocki)

2021: Terapia Manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT – Kurs rozbudowujący [MT II] – Moduł II: Dysfunkcje regionu lędźwiowego odcinka kręgosłupa i kończyny dolnej.

2019: Terapia Manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT – Kurs rozbudowujący [MT II] – Moduł I: Dysfunkcje piersiowego odcinka kręgosłupa.

2020: Kurs diagnostyki USG narządu ruchu w praktyce fizjoterapeuty. (mgr Adam Michoński)

2018-2019: Anatomia palpacyjna. Moduł I, II, III. (Prowadzący: Francis Lafosse – D.O., certyfikowany specjalista anatomii (Vrije Universiteit Brussel), asystent w Departemencie Anatomii Eksperymentalnej (EXAN) u prof. J-P Clarijs (Vrije Universiteit Brussel).)

2019 Terapia Manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, Moduł X.
(Egzamin: Teoretyczny i Praktyczny). Tytuł: Certyfikowany Terapeuta Manualny MT I.

2019: Godziny kliniczne I, II, III, IV w ramach kursu terapii manualnej (mgr Anna Szal)

2019: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł IX, (KM), Anatomia mięśni tułowia. Wpływ schematów ruchowych na funkcje, nowe drogi stabilizacji lokalnej na podstawie najnowszych badań klinicznych (Prowadzący: Instruktor MT e.V. IFK, PT/OMT Stanisław Legocki)

2019: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł VIII, (KIV), anatomia funkcjonalna kręgosłupa cd., problemy w rejonie nerwów obwodowych; ból głowy pochodzenia szyjnego

2018: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł VII, (KIII), anatomia i biomechanika stawów szczytowo obrotowych, podstawy badania neurologicznego, problemy odkorzeniowe, peryferyjne, centralne

2018: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł VI, (EM), mięśniowe techniki mobilizacji stawów kończyn; selektywna diagnostyka mięśni kończyn

2018: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł V, (EIII), trójwymiarowe techniki mobilizacyjne kończyn, techniki szybkiej mobilizacji stawów kończyn

2018: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł IV, (KII), anatomia funkcjonalna kręgosłupa cd., podstawy neurologii

2017: Kurs stabilizacji – Moduł III: Stabilizacja szyjnego odcinka kręgosłupa i stawu skroniowo-żuchwowego.
(Prowadzący: Instruktor MT e.V. IFK, PT/OMT Stanisław Legocki)

2017: Kurs stabilizacji – Moduł II: Stabilność centralna a stabilność stawów peryferyjnych. Nowoczesna koncepcja stabilizacji stawów obwodowych.

2017: Kurs stabilizacji – Moduł I: Centralna stabilność-niestabilność. Kompensacyjne schematy ruchowe przy dysfunkcjach systemów stabilizacyjnych.

2017: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł III, (KI), anatomia, biomechanika stawów kręgosłupa, żeber, miednicy

2017: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł II, (EII), Techniki mobilizacyjne wszystkich stawów kończyn

2017: Terapia manualna wg międzynarodowych standardów IFOMPT, moduł I, (EB), Podstawy terapii manualnej, (Prowadzący: Instruktor MT e.V. IFK, PT/OMT Stanisław Legocki)

2017: szkolenie „Bark – nie musi być skomplikowany” (dr Ryszard Biernat)

2017: „Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego”  (dr Bartosz Rutowicz)

2016: Medyczny trener personalny „Zdrowy kręgosłup i wady postawy” (Kuźnia Trenerów)

2016: Podstawowe techniki kettlebell metodą hardstyle Pavela Tsatsouline’a (Andżelika Stefańska-Kowalik)

2016: Kinesiology Taping zgodny ze standardami K-Active Association, kurs masterclass cz. I (Ireneusz Hałas)

2016: Specjalista ds. odżywiania i suplementacji,  Moduł I: Dietetyka i suplementacja cz. I, Moduł II: Dietetyka i suplementacja sportowa, Moduł III: Zaawansowane systemy odżywiania

2015: Kurs terapii NAP „Neuro-ortopedyczna plastyczność zależna od aktywności” Moduł I – kręgosłup lędźwiowy, miednica, kończyny dolne, Moduł II – kręgosłup szyjny, piersiowy, stawy skroniowo – żuchwowe, kończyny górne (dr Sylwia Mętel)

2015: Kurs masażu tkanek głębokich (Glen Curtis)

2013: kurs podstawowy Kinesiology Taping zgodny ze standardami K-Active Association (dr Tomasz Senderek)

2012: Kurs masażu klasycznego I stopnia organizowany przez „Bio-relaks” (Leszek Magiera)

Osiągnięcia:

2012: Brązowy medal w drużynie oraz brązowy medal w biegu sztafetowym 4x400m na Akademickich Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy

2013: Złoty medal w biegu sztafetowym 4x400m i srebrny medal w biegu sztafetowym 4x100m na Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi