Kraków, ul. Józefa Kałuży 1,  Godziny przyjęć: pn.-pt. 8.00-21.00
SportoKlinik

Usługi

Badanie USG kolana

Aparat ultrasonograficzny jest obecnie wykorzystywany nie tylko do diagnostyki, ale również w leczeniu urazów i stanów zapalnych. Jednym z najczęściej badanych w ten sposób miejsc jest staw kolanowy. Podstawowym badaniem do oceny stanu stawu kolanowego powinno być USG kolana. Kraków posiada wiele punktów, w których można wykonać to badanie, w tym w SportoKlinik, który jest wyspecjalizowany w ortopedii. USG kolana pozwala ocenić m. in. stan więzadła pobocznego przyśrodkowego i pobocznego bocznego, więzadła krzyżowego przedniego i krzyżowego tylnego, łąkotki przyśrodkowej i bocznej, chrząstki stawowej, błony maziowej wraz z ewentualnymi stanami zapalnymi, czy więzadła rzepki. Badanie ultrasonograficzne umożliwia też ocenę przepływu krwi przez wybrane struktury, a dzięki temu pozwala zdiagnozować patologiczne ukrwienie oraz stan zapalny.

Badanie USG dynamiczne kolana

W niektórych przypadkach konieczne jest dokonanie diagnozy stawu kolanowego, który porusza się w czasie rzeczywistym. USG w takich przypadkach pozwala ocenić stabilność tego stawu, a także stan ścięgien i innych struktur wraz z diagnozą ewentualnych konfliktów i wklinowywania się ich w nieprawidłowe miejsca stawu. Jest to badanie całkowicie bezbolesne i bezpieczne, dlatego powszechnie stosuje się je w przypadku dzieci i dorosłych. W przypadku jakiegokolwiek urazu zapraszamy do wykonania USG kolana.

Sonochirurgia kolana

Zabieg ten umożliwia precyzyjną iniekcję dostawową z kontrolą USG, punkcję torbieli Bakera przy jednoczesnym ominięciu struktur naczyniowo-nerwowych, oczyszczeniem zawartości torbieli i podaniem leku bezpośrednio do jej wnętrza, a także ostrzykiwanie uszkodzonych tkanek osoczem bogatopłytkowym z czynnikami wzrostu.

Wykorzystanie USG w iniekcji

Aparat ultrasonograficzny pozwala kontrolować nakłucie lub podanie leku w zmienioną chorobowo tkankę, dzięki czemu iniekcja jest niezwykle precyzyjna i bardziej skuteczna. W tym wypadku USG kolana, które proponuje Kraków SportoKlinik, zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

SportoKlinik

Partnerzy